به منظور شرکت در مسابقات قهرمانی جهان؛

اژدهاسواران راهی مجارستان می شوند

قایقرانان تیم ملی دراگون بت بانوان و آقایان کشورمان امروز 30 مردادماه به منظور شرکت در مسابقات قهرمانی جهان عازم کشور مجارستان خواهند شد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، ملی پوشان کشورمان در اولین حضور خود در رقابتهای جهانی تحت پوشش فدراسیون ICF ، امروز راهی مجارستان می شوند تا خود را در برابر حریفان قدرتمند جهانی محک زده و تجربه لازم برای بازیهای آسیایی گوآنگجو را به دست آورند این درحالی است که پیرو توافق سازمان تربیت بدنی و فدراسیون قایقرانی رشته دراگون بت تحت پوشش فدراسیون انجمنهای ورزشی قرار گرفته است.
اژدهاسواران سال گذشته در مسابقات قهرمانی جهان تحت پوشش فدراسیون IDBF حضور داشتند و توانستند مقامهای نهم و ششم در بخش بانوان و 2 مقام چهاردهمی در بخش آقایان کسب کردند.
بهنوش اکابری، یاسمن دارپرنیان، سارا زینالی، اعظم دانشور، سمانه محققیان، فاطمه مرداخانی، هما نجیبی فینی، بنفشه رهگذر، فرشته احمدی، فاطمه تات حصاری، مهرنوش داناپور، میترا عزیزی، مهناز زارع، مهرانه صیاد طاوس، میترا برزگر، فریبا زارع، کبری آبسالان، دیانا امینی، ندا طاهری زمانی، نیلوفر موسوی، سحر حفظی، سوگند صدیقی، شقایق امیرامجدی، کیمیا مهدویانی، زهرا میرآخوری و شیدا رمضانی در تیم ملی بانوان، محمدرضا داداشی، ابوالقاسم مظلومی، محمدرضا رضائی، ارشید ناصری، مهدی خبازکهن، حمزه پورجعفری، محمدزبرپور، میلاد حسن زادی، سلمان فتحی نیا، فرشاد مقیمی، احسان طیبی نیا، سجاد سلیمانی، سالار کبوتری، مهدی مهری پورچ، سجاد غریبی، محسن غفرانی، علی عالی پور، امید سلیمانی، وحید حاجی زاده، رضا بحرائی، میثم عباسی، جعفر برومند، هادی دریایی نژاد، پویان صدرایی، پژمان صدرایی و عبدالمجید رسولی در تیم ملی آقایان همراه عباس محمدعلی سرمربی، جان پری گریفیس مربی بانوان و بوریس پولیاکف مربی آقایان در این رقابتها با حریفان خود روبرو می شوند. همچنین محمد علیپورسرپرست فدراسیون انجمنهای ورزشی اولین حضورش را با عنوان سرپرست در کنار این تیم تجربه می کنند، تا از نزدیک وضعیت بانوان و آقایان اژدهاسوار را در برابر حریفان بررسی کند.تاريخ : یکشنبه ۱۳۸۹/۰۵/۳۱ | 14:27 | نویسنده : دریا |
 
رئیس‌جمهور آمریکا با بردن خانواده خود به خلیج مکزیک و شنا کردن در سواحل این منطقه، تلاش کرد نشان دهد که آلودگی‌های خلیج مکزیک تمام شده و توریست‌ها می‌توانند به این منطقه برگردند

به گزارش شبکه ایران به نقل از روزنامه انگلیسی دیلی‌تلگراف، باراک اوباما پس از پایان موقت بحران نشت نفت در خلیج مکزیک، با سفر به سواحل این منطقه و شنا در آن سعی کرد موضوع آلودگی این سواحل خلیج توریستی را تمام‌شده نشان دهد.بنا بر گزارش این روزنامه انگلیسی، اوباما که برای تعطیلات به فلوریدا سفر کرده، به همراه همسر و دختر خود ساشا به سواحل خلیج مکزیک آمد و در ایستگاه گارد ساحلی منطقه، با تجار این منطقه نیز دیدار کرد که مورد انتقاد این افراد به خاطر رکود اقتصادی ناشی از آلودگی‌های محیطی در پی نشت نفت قرار گرفت.


اوباما در این دیدار، خواستار سفر مردم آمریکا به این مناطق شد تا به اقتصاد مناطق حاشیه خلیج مکزیک که از بحران نشت نفت آسیب دیده‌اند، کمک شود.رئیس‌جمهور آمریکا با تاکید بر اینکه نشت نفت در این خلیج پایان یافته اما کمک به مناطق آسیب‌دیده ادامه خواهد داشت، خاطرنشان کرد: به خاطر عملیات پاکسازی، آب دریا تمیز و امن است و ساحل‌های تفریحی به روی گردشگران باز شده‌اند.

گفتنی است، پس از بحران نشت نفت در خلیج مکزیک، گردشگران با مشاهده میزان آلودگی‌های به جا مانده از نشت نفت در این سواحل، از سفر به این منطقه خودداری می‌کنند.


تاريخ : سه شنبه ۱۳۸۹/۰۵/۲۶ | 14:39 | نویسنده : دریا |
 
دريانوردي و قايقراني علاقمندان زيادي دارد البته اغلب افرادي كه با دريا و رودخانه سروكار دارند از اين طريق امرار معاش مي كنند و براي معدودي نيز جنبه تفريحي دارد.اما در اين گزارش تصويري ده عكس از كشتي ها و قايق ها در موقعيت هاي جالب ارائه شده است.

از اين زاويه به نظر مي‌رسد اين كشتي تفريحي قصد دارد وارد پاركي شود كه در حاشيه بندر ونيز ايتاليا قرار دارد.


تصوير دو كشتي مسافربري شركت پي اند او در ساحل بندر كاله كه گويي با هم خوش و بش مي‌كنند.


ظاهرا اين ميمون عنكبوتي سكان هدايت قايق را به روي رودخانه ماروني در كشور سورينام به عهده دارد.


يك فروشگاه شناور به روي درياچه تونله‌ساپ در كامبوج.


صحنه عبور يك كشتي در هنگام فوران آب فواره‌ها در بندر تريئسته در ايتاليا.


از اينكه اين قايق به روي رودخانه مكونگ در ويتنام با اين بار سنگين غرق نمي‌شود بايد تعجب كرد.


اين قايق زيبا متعلق به عروسك باربي نيست بلكه نام آن كلئوپاترا بوده و در بندر پاراتي در برزيل لنگر انداخته است.


صحنه‌اي ديدني از يك لنج مملو از مسافر در ساحل بندر جربا در تونس.


تصوير عبور شاخ به شاخ دو كشتي در كانال بوسفور در استانبول.


كورس دو كشتي ماهيگيري بادباني سنتي در بندر كانكال در فرانسه.
 
 
 


تاريخ : سه شنبه ۱۳۸۹/۰۵/۲۶ | 14:36 | نویسنده : دریا |
۱)ام البنین نژاد حسین

۲)رابعه دیناروند

۳)سودابه محمودی

۴)نگین دوستی خواه

۵)نیلوفر مومنی

۶)زهرا بمپوری

۷)مریم دشتی

۸)سکینه ولی پور

۹)مرضیه محمد دینانیتاريخ : شنبه ۱۳۸۹/۰۵/۲۳ | 14:57 | نویسنده : دریا |
فوايد خوردن ماهي بيش از مضرات آن است.

اگر هنوز جزء كساني هستيد كه سود و زيان خوردن ماهي را برآورد مي كنيد، دست نگه داريد! هيچ ممنوعيت قطعي در مورد خوردن ماهي وجود ندارد.

ماهي ها بويژه ماهيان چرب براي شما مفيد هستند. متخصصين به اغلب مردم توصيه مي كنند ماهي مصرف كنند. آنها معتقدند فوايد خوردن ماهي براي بسياري از افراد بيش از هر اشكالي است كه در مورد وجود مواد سمي در ماهي، با نگراني نقل مي كنند.

در مطالعات اخير در مورد ماهي، مزاياي خوردن ماهي را سفارش كرده اند. ماهي غني از امگا3 است كه خطر «فساد لكه دار» كه منجر به كوري مي شود را كاهش مي دهد. تحقيقات مشابه چنين يافته هايي را تأييد مي كند. مطالعه اي از 681 مرد مسن آمريكايي نشان مي دهد كساني كه 2 بار در هفته ماهي خوردند خطر فساد لكه دار 36 درصد كمتر از ديگران است. درمطالعه ديگري از 2335 مرد و زن بالاي  50 سال كه يكبار در هفته ماهي خوردند خطر بيماري 40 درصد كاهش يافت.

بالاترين مقدار اسيدهاي چرب امگا3 در ماهيان چرب مثل سالمون، قزل آلا و شاه ماهي (هرينگ) يافت مي شود. بيشترين سود مصرف امگا3 در سلامت قلبي عروقي است.

انجمن قلب آمريكا مي گويد تحقيقات نشان داده كه اسيدهاي چرب امگا3 در كاهش خطر مرگ هاي ناگهاني و بي نظم، كاهش تصلب شرايين، كاهش سطح تري گليسريد، كاهش تشكيل لخته خون در عروق و كاهش فشار خون نقش دارند. همچنين اثبات شده امگا3 خطر جنون، ورم مفاصل، آسم و بيماري كليه را كاهش مي دهد.

علي رغم فوايد مسلم ماهي، هشدار در مورد آلوده شدن آبهايي كه منجر به افزايش تدريجي مواد سمي در ماهي مي شود، هم افزايش يافته است. اين مواد شامل جيوه و سم شيميايي باعث نقصان يا خنثي كردن فوايد ماهي مي شود. چون زنان باردار و كودكان آسيب پذيرند پزشكان سفارش مي كنند مراقبتهاي ويژه اي شوند و توصيه مي شود از خوردن ماهيان بزرگي كه به انباشت مواد سمي تبديل شده اند، جلوگيري شود. مثل شمشير ماهي، آجر ماهي و ماكرل، كنسرو ماهي تون هم كمتر استفاده شود. دكتر ديويد سيسكوويك (David Siscovick) پروفسور دارو و اپيدميولوژي دانشگاه واشنگتن مي گويد: هنوز براي هيچ جامعه اي مدركي دال بر اين بدست نيامده كه سمي مثل جيوه كه روي مواد اطراف خود اثر مي گذارد، باعث شده باشد كه ضررهاي خوردن ماهي بيشتر از سود آن شود.

محققان هنوز نمي دانند كه چرا خوردن ماهي چشم را حفظ مي كند. دكتر اميلي چو (Emily Chew) از انستيتو ملي چشم امريكا مي گويد: اسيدهاي چرب امگا3 مي تواند راديكال هاي آزاد را در چشم خنثي كند، از آرايش جديد رگهاي خوني جلوگيري مي كند، التهاب چشم را كاهش مي دهد و يا هر سه كار را انجام مي دهد.

سيسكوويك مي گويد: فوايد يك رژيم غذايي از ماهي چرب ابتدا در اسكيموهاي گرينلند و ژاپن مشاهده شدند. كمتر از 2 تا 3 اونس (هر اونس 31.1 گرم) خوردن ماهي در هفته سبب بهبود سلامت قلبي عروقي مي شود.

چربي هاي امگا3، ماهيان آب سرد را از يخ زدگي حفظ مي كند، و بعنوان رقيق كننده خون طبيعي و ضد فساد و فتنه در انسان به شمار مي رود.

سيسكوويك مي گويد: «همه ماهيان مشابه نيستند» انواع ماهي (و اينكه چگونه طبخ مي شود) نيز مهم است. مثلاً در فر پختن يا كبابي كردن سالمون بهتر از ساندويچ ماهي سرخ كرده است. متخصصين مي گويند سالمون كه اسيدهاي چرب امگا3 در آن بالاست و آلودگي جيوه در آن پايين است معمولاً يك انتخاب خوب است.

پيتر راس از اداره شيلات كانادا، سطح سم مواد شيميايي (PCB) را در خوك آبي بندرگاه هاي كلمبيا بريتانيا و واشنگتون بررسي كرد. خوك آبي به تنهايي بالاي 12 پپوند ماهي شامل سالمون و هرينگ در روز مي خورد. كاهش عملكرد سيستم ايمني و تيروئيد خوك هايي كه دائم در معرض سم مواد شيميايي (PCB) اند، مشاهده شد.

 فوايد و خطرات خوردن ماهي بسته به سن و مرحله زندگي افراد متفاوت است. بچه ها و زنان باردار و شيرده در معرض خطر بالاتري از ماهي آلوده به جيوه هستند. و در مردان سالخورده و ميان سال و زنان بعد از يائسگي فوايد خوردن ماهي (در معرض آلودگي به جيوه) بيش از خطرات آن است. تاريخ : چهارشنبه ۱۳۸۹/۰۵/۲۰ | 11:14 | نویسنده : دریا |

 

وی ۱۹ خرداد ۱۳۲۶ در خانواده‌ای مذهبی در تهران متولد شد. تحصیلات متوسطهٔ خود را در سال ۱۳۴۴ در دبیرستان البرز به پایان رساند و در سال ۱۳۴۹ موفق به اخذ فوق لیسانس در رشته مهندسی مکانیک از دانشگاه پواتیه فرانسه شد. به دنبال آن در سال ۱۳۵۱ از مدرسهٔ عالی نفت و موتور پاریس تخصص مهندسی در رشته موتورهای درون‌سوز را کسب کرد[۱].

میرسلیم از سال ۱۳۶۸ تا ۱۳۷۲ مشاور رئیس جمهور در امور تحقیقات و از ۱۳۷۲ تا ۱۳۷۶ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دوم هاشمی رفسنجانی بود. او همینک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و رییس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی است.

در سال ۱۳۷۶ ایشان با اهتمامی که به فعالیتهای دانشگاهی و پژوهشی در کشور داشتند اقدام به تاسیس اولین مرکز تخقیقات موتور در ایران نمودند و با هدف توسعه دانش فنی در زمینه موتورهای احتراق داخلی و تربیت نیروی متخصص در رده های فوق لیسانس و دکتری طراحی اولین موتور پایه گازسوز در جهان را مطرح و در سال ۱۳۸۵ این موتور به دست متخصصین ایرانی طراحی و ساخته شد تا به عنوان اولین موتور پایه گازسوز در جهان به اسم موتور ملی ایران ثبت گردد.

[ویرایش] فعالیتهای سیاسی

۱-عضو موسس گروه سیاسی موسوم به «پویای توحید» سال ۱۳۵۴

۲-جانباز انقلاب: مجروح در ۱۶ شهریور ۱۳۵۷

۳-مسوول تبلیغات حزب جمهوری اسلامی از ۱۳۵۷ تا ۱۳۶۰

۴- عضو شورای مرکزی حزب جمهوری اسلامی از اسفند ۱۳۵۷ تا۱۳۶۰

۵- عضو موسس و عضو هیات دبیران جامعه اسلامی دانشگاهیان

۶-عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی از ۱۳۷۲

۷- مسوول مرکز آمار و نظرسنجی حزب مؤتلفه اسلامی از ۱۳۷۷ تا ۱۳۷۹

میرسلیم از اعضای شاخص حزب موتلفه اسلامی است. وی با استعفای عسگراولادی از دبیرکلی، سمت ریاست شورای مرکزی این حزب را که تازه ایجاد شده بود عهده دار شد و طبق اعلام روابط عمومی این حزب، در مجمع عمومی اردیبهشت ماه ۱۳۸۸ برای مدت ۳ سال دیگر به عضویت شورای مرکزی آن انتخاب و سمت ریاست شورای مرکزی وی تمدید گردید.

[ویرایش] فعالیتهای دولتی

تنها مسئولیت پیش از انقلاب وی مدیر بهره‌برداری شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه در سالهای ۱۳۵۴-۱۳۵۷ می‌باشد. لکن در سالهای پس از انقلاب سمتهای متعددی را عهده دار شده است.

۱-عضو هیات اجرایی همه پرسی نظام جمهوری اسلامی، فروردین ۱۳۵۸.

۲-رئیس ستاد بازرسی انتخابات مجلس خبرگان قانون اساسی، خرداد ۱۳۵۸

۳- معاون سیاسی اجتماعی وزارت کشور از ۱۳۵۸ تا ۱۳۶۱

۴- سرپرست شهربانی جمهوری اسلامی ایران از ۱۳۵۸ تا ۱۳۵۹

۵- سرپرست بنیاد امور جنگزدگان از ۱۳۵۹ تا ۱۳۶۰

۶- قائم‌مقام وزیر کشور در ۱۳۶۰

۷- سرپرست نهاد ریاست جمهوری و مشاور عالی رئیس جمهور از ۱۳۶۱ تا ۱۳۶۸

۸- مشاور رئیس جمهور در امورتحقیقات از ۱۳۶۸ تا ۱۳۷۲

۹- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از ۱۳۷۲ تا ۱۳۷۶

۱۰- عضو حقیقی مجمع تشخیص مصلحت نظام از ۱۳۷۵ تا کنون

۱۱-معاون فرهنگی اجتماعی مرکز تحقیقات استراتژیک از ۱۳۷۸

۱۲-عضو هیئت مدیره شرکت دسا(دیزل سنگین ایران)
تاريخ : دوشنبه ۱۳۸۹/۰۵/۱۸ | 10:59 | نویسنده : دریا |
هادی دریایی نژاد از منجی غریقان بین المللی استان بوشهر پنجمین حضور خودرادر اردوی تیم ملی دراگون میگذراند:
پیش از اعزام به مسابقات قهرمانی جهان؛

اژدهاسواران پنجمین مرحله اردوی تدارکاتی را برگزار می کنند

قایقرانان تیمهای ملی دراگون بت آقایان و بانوان کشورمان از فردا 10 مردادماه پنجمین مرحله اردوی تدارکاتی خود را آغاز می کنند.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، ملی پوشان کشورمان تا 21 روز در دریاچه مجموعه ورزشی آزادی تمرینات خود را ادامه می دهند. قایقرانان دراگون بت ایران 31 مردادماه راهی مجارستان محل برگزاری مسابقات قهرمانی جهان می شوند تا خود را در برابر حریفان قدرتمند جهانی محک بزنند و برای موفقیت در بازیهای آسیایی گوآنگجو تجربه کسب کنند.
محمدرضا داداشی، سلمان فتحی نیا، امید سلیمانی، وحید حاجی زاده، میلاد حسن زادی، فرشاد مقیمی، مهدی خبازکهن، مهدی مهری و رضا بحرایی از گیلان ، پویان کاشانی، سجاد سلیمانی، پژمان کاشانی و محسن غفرانی از تهران، سجاد غریبی، مجید رسولی و هادی دریایی نژاد از بوشهر، روح ا... صالحیان و قاسم مظلومی از مازندران، حمزه پورجعفری از کرمانشاه، ارشید ناصری و سالار کبوتری از آذربایجان غربی، محمدزبرپور از هرمزگان، محمدرضا رضایی و جعفر برومند از فارس، میثم عباسی از خراسان شمالی، علی عالی پور از لرستان به سرمربیگری عباس محمدعلی ، مربیگری بوریس پولیاکف و دستیار مربیگری محمدعلی مرادپور در تیم ملی آقایان تمریناتشان را دنبال می کنند.
در تیم ملی بانوان نیز بنفشه رهگذر، بهنوش اکابری، سارا زینالی، فرشته احمدی، اعظم دانشور، فاطمه تات حصاری، مهرنوش داناپور، ندا طاهری، زهرا میرآخوری و نیلوفر موسوی از تهران، یاسمن دارپرنیان، شقایق امیرامجدی، مهرانه صیاد و میترا برزگر از گیلان، هما نجیبی فینی، سوگند صدیقی و شیدا رمضانی از هرمزگان، کیمیا مهدویانی و سمانه محققیان از اصفهان، فریبا زارع و مهناز زارع از آذربایجان شرقی، سحر حفظی از آذربایجان غربی، فاطمه مراد خانی از لرستان، کبری آبسالان از خوزستان و دیانا امینی و میترا عزیزی از خراسان شمالی زیر نظر عباس محمدعلی سرمربی، جان پری گریفیس مربی و عصمت باغچقی دستیار مربی خود به تمرین می پردازند.
مسابقات دراگون بت قهرمانی جهان 5 تا 7 شهریور ماه در مجارستان برگزار می گردد.تاريخ : شنبه ۱۳۸۹/۰۵/۱۶ | 13:8 | نویسنده : دریا |

بخوان دعای فرج را، دعا اثر دارد

بخوان دعای فرج را، دعا اثر دارد
دعا کبوتر عشق است و بال و پر دارد
بخوان دعای فرج را و عافیت بطلب
که روزگار بسی فتنه زیر سر دارد
بخوان دعای فرج را و نا امید مباش
بهشت پاک اجابت هزار در دارد
بخوان دعای فرج را که صبح نزدیک است
خدای را، شب یلدای غم سحر دارد
بخوان دعای فرج را به شوق روز وصال
مسافر دل ما، نیت سفر دارد
بخوان دعای فرج را که یوسف زهرا
ز پشت پردۀ غیبت به ما نظر دارد
بخوان دعای فرج را که دست مهر خدا
حجاب غیبت از آن روی ماه بر دارد
تاريخ : چهارشنبه ۱۳۸۹/۰۵/۱۳ | 9:58 | نویسنده : دریا |
تاريخ : چهارشنبه ۱۳۸۹/۰۵/۱۳ | 9:39 | نویسنده : دریا |
 

جدول مدالهای کسب شده در مسابقات قهرمانی آسیا- آبهای آرام

 توسط ایرانی ها

مسابقات

مدالهای کسب شده

 

سومین دوره مسابقات قهرمانی آسیا (1368-1989) جاکارتا - اندونزی

تورینگ یکنفره 500 متر - محمدنوری - مدال طلا

تورینگ یکنفره 1000متر- بهزاد عزیزی- مدال نقره

تورینگ دونفره500 متر-محمدنوری وبهزاد عزیزی- مدال نقره

تورینگ دونفره 1000متر- محمدنوری و بهزاد عزیزی- مدال برنز

 

چهارمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا (1370-1991) دریاچه اتسو- ژاپن

تورینگ یکنفره 500 متر- محمدنوری -مدال طلا

تورینگ یکنفره 1000متر- نادر عیوضی- مدال طلا

تورینگ دونفره500 متر- محمدنوری و بهزاد عزیزی - مدال نقره

تورینگ دونفره 1000متر- محمدنوری و بهزادعزیزی - مدال طلا

پنجمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا( 1372-1993) هیروشیما-ژاپن

تورینگ یکنفره 500 متر- محمدنوری -مدال طلا

تورینگ یکنفره 1000متر- مجید محسنی- مدال طلا

تورینگ دونفره500 متر- محمدنوری و مجیدمحسنی - مدال نقره

تورینگ دونفره 1000متر- مسعود میرسعیدی و عباس توکلی- مدال برنز

 

ششمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا( 1374-1995) سی شوآن- چین

تورینگ یکنفره 500 متر- نادرعیوضی- مدال طلا

تورینگ یکنفره 1000متر- نادر عیوضی- مدال طلا

تورینگ دونفره500 متر- محسن میلاد و علیرضا سهرابیان - مدال نقره

تورینگ دونفره 1000متر- محمدرضا خیراندیش و رضا نصیری - مدال نقره

 

هفتمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا( 1376-1997) کره جنوبی

تورینگ یکنفره 500 متر- رضا نصیری- مدال طلا

تورینگ یکنفره 1000متر- نادر عیوضی- مدال طلا

تورینگ دونفره500 متر- علیرضا سهرابیان و حسین فتح علیزاده- مدال نقره

تورینگ دونفره 1000متر- فرحناز امیرشقاقی و فاطمه بی باک- مدال برنز

کایاک یکنفره 200متر- محسن میلاد- مدال برنز

 

هشتمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا( 1378-1999) چندو- چین

تورینگ یکنفره 500 متر- فرحناز امیرشقاقی- مدال برنز

تورینگ یکنفره 1000متر- فرحناز امیرشقاقی-مدال برنز

تورینگ دونفره500 متر- فرحناز امیرشقاقی و فاطمه بی باک- مدال نقره

تورینگ یکنفره 1000متر- نادرعیوضی- مدال طلا

تورینگ یکنفره 500 متر- نادرعیوضی- مدال طلا

تورینگ دونفره 1000متر- علیرضامحمدی و حمید فرزام- مدال طلا

تورینگ دونفره500 متر- محمدعلی مرداپور و محمدرضا خیراندیش- مدال نقره

کایاک یکنفره 1000متر- نادر عیوضی- مدال طلا

کایاک دونفره 1000 متر-  محمدعلی مرداپور و محمدرضا خیراندیش- مدال برنز

کایاک چهارنفره 1000متر- علیرضا محمدی،محسن میلاد، نادر هدایتی و حسین فتحعلی زاده- مدال نقره

کایاک دونفره 500متر- علیرضا محمدی و محسن میلاد- مدال نقره

کایاک چهارنفره 500متر- علیرضا محمدی،محسن میلاد، نادر هدایتی و حسین فتحعلی زاده- مدال طلا

 

کایاک دونفره 200متر- محسن میلاد و علیرضا محمدی-  مدال نقره

کایاک چهارنفره 200متر- علیرضا محمدی،محسن میلاد ، نادر هدایتی و حسین فتحعلی زاده- مدال نقره

 

نهمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا( 1381-2002) دریاچه آزادی تهران- ایران

تورینگ یکنفره 1000متربزرگسالان- فرحناز امیرشقاقی- مدال طلا

تورینگ یکنفره 500متربزرگسالان- فرحناز امیرشقاقی- مدال طلا

تورینگ دونفره 500متربزرگسالان- فرحناز امیرشقاقی و فاطمه بی باک- مدال نقره

تورینگ یکنفره 1000متربزرگسالان- نادرعیوضی- مدال طلا

تورینگ یکنفره 500متربزرگسالان- نادرعیوضی- مدال طلا

تورینگ دونفره 1000متربزرگسالان- علیرضا محمدی و محمدعلی مرادپور- مدال طلا

تورینگ دونفره 500متربزرگسالان- علیرضا محمدی و محمدعلی مرادپور- مدال طلا

کایاک یکنفره 1000متر بزرگسالان- بابک ثمری- مدال برنز

کایاک یکنفره 1000متر جوانان- رضا رئیسی مدال نقره

کایاک دونفره 1000متر بزرگسالان- بابک ثمری و نادرهدایتی- مدال برنز

کایاک دونفره 1000متر جوانان- راحله احدپور و هنگامه احدپور- مدال نقره

کایاک دونفره 1000متر جوانان- رضا رئیسی و رسول آسایش خورشیدی- مدال نقره

کایاک چهارنفره 1000متر جوانان- رضا رئیسی، رسول آسایش خورشیدی، یاسر هدایتی و مهدی علی خان زاده- مدال طلا

کایاک یکنفره 500متر بزرگسالان- نادرعیوضی- مدال برنز

کایاک دونفره 500متر بزرگسالان- محسن میلاد و بابک ثمری- مدال برنز

کایاک دونفره 500متر جوانان- راحله احدپور و هنگامه احدپور مدال برنز

کایاک دونفره 500متر جوانان- رضا رئیسی و رسول آسایش خورشیدی- مدال نقره

کایاک چهارنفره 500متر جوانان- الما تبری، الهه خوارزمی، هنگامه احدپور و راحله احدپور- مدال نقره

کایاک چهارنفره 500متر جوانان- رضا رئیسی، رسول آسایش خورشیدی، یاسر هدایتی و مهدی علی خان زاده- مدال طلا

کایاک یکنفره 200متر بزرگسالان- محسن میلاد- مدال نقره

کایاک دونفره 200متر بزرگسالان- محسن میلاد و نادرعیوضی - مدال نقره

کایاک چهارنفره 200متر بزرگسالان- مسعود طالبی، محسن میلاد،عباس صیادی و امین پاکیزه منش- مدال برنز

 

دهمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا( 1382-2003) بوپال- هند

کایاک یکنفره 200متر بزرگسالان- محسن میلاد- مدال طلا

کایاک یکنفره 500متر جوانان- سبحان سیاوش- مدال طلا

تورینگ یکنفره 500متربزرگسالان- بابک ثمری- مدال طلا

تورینگ یکنفره 1000متربزرگسالان- بابک ثمری - مدال طلا

کایاک دونفره 500متر جوانان- الهه خوارزمی و الما تبری - مدال طلا

کانو یکنفره 200متر بزرگسالان- سیروان احمدی- مدال نقره

کایاک یکنفره 500متر جوانان- غزاله بورائی- مدال نقره

تورینگ یکنفره 500متربزرگسالان- سونیا نوری زاد- مدال برنز

کانو یکنفره 1000متر بزرگسالان- سیروان احمدی- مدال برنز

تورینگ یکنفره 1000متربزرگسالان- عباس صیادی - مدال نقره

تورینگ یکنفره 1000متربزرگسالان- سونیا نوری زاد - مدال برنز

کایاک چهارنفره 200متر بزرگسالان- کیوان مشیری، محسن میلاد،عباس صیادی و علیرضا محمدی- مدال طلا

کایاک دونفره 200متر جوانان- علیرضا محمدی و عباس صیادی - مدال طلا

کایاک چهارنفره 500متر جوانان- الهه خوارزمی، الما تبری،غزاله بوریائی و سمانه ماهینی- مدال نقره

کایاک دونفره 500متر بزرگسالان- محسن میلاد و بابک ثمری - مدال طلا

کانو دونفره 500متر بزرگسالان- سیروان احمدی و عزیز سیفی- مدال نقره

کایاک دونفره 500متر جوانان- علی جمشیدی و نیما یوسفی - مدال نقره

کایاک دونفره 500متر بزرگسالان- راحله احدپور و هنگامه احدپور- مدال برنز

کایاک چهارنفره 500متر جوانان- هوتن طهماسبی، میلاد مرادلو،سبحان سیاوش و علیرضا شاکری - مدال نقره

کایاک چهارنفره 500متر بزرگسالان- رضا رئیسی، بابک ثمری،عباس صیادی و علیرضا محمدی- مدال طلا

تورینگ دونفره 500متر بزرگسالان- راحله احدپور و هنگامه احدپور- مدال نقره

کایاک چهارنفره 1000متر جوانان- هوتن طهماسبی، میلاد مرادلو،سبحان سیاوش و علیرضا شاکری - مدال نقره

کایاک دونفره 1000متر جوانان- الهه خوارزمی و الما تبری - مدال نقره

کایاک دونفره 1000متر جوانان- هوتن طهماسبی و سبحان سیاوش - مدال نقره

کایاک دونفره 500متر بزرگسالان- علیرضا محمدی و بابک ثمری - مدال طلا

کایاک یکنفره 1000متر جوانان- الهه خوارزمی- مدال نقره

کایاک یکنفره 1000متر جوانان- هوتن طهماسبی- مدال نقره

 

یازدهمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا( 1384-2005) مالزی

کایاک چهارنفره 200متر بزرگسالان- بابک ثمری، محسن میلاد،عباس صیادی و رضا رئیسی- مدال طلا

کایاک یکنفره 200متر بزرگسالان- محسن میلاد- مدال برنز

کانوچهارنفره 200متر بزرگسالان- عزیز سیفی، سیروان احمدی،الیاس اقلیمی و امیدخوشخو - مدال برنز

کایاک چهارنفره 500متر جوانان- درسا کفیلی، الما تبری،غزاله بوریائی و سروناز مسافری- مدال طلا

کایاک چهارنفره 500متر جوانان- بهادرشیرین چشمه، امیرمهدوی،حسین سینکایی و حمیدپورحسن- مدال نقره

کایاک چهارنفره 500متر بزرگسالان- رضا رئیسی، یاسرهدایتی،عباس صیادی و محمدعلی مرادپور- مدال نقره

کانوچهارنفره 200متر جوانان- ابراهیم نجار منصور، سروش نازرفتار،پیمان صیامی و شاهوناصری - مدال برنز

کایاک دونفره 500متر بزرگسالان- محسن میلاد و بابک ثمری - مدال برنز

کایاک دونفره 500متر جوانان- امیرمهدوی و بهادرشیرین چشمه - مدال برنز

کانوچهارنفره 500متر جوانان- ابراهیم نجار منصور، سروش نازرفتار،پیمان صیامی و شاهوناصری - مدال برنز

کایاک چهارنفره 1000متر جوانان- بهادرشیرین چشمه، پویان حق شمار،بابک غریبی راد و حمیدپورحسن- مدال طلا

کایاک دونفره 1000متر جوانان- امیرمهدوی و حسین سینکایی- مدال طلا

کایاک یکنفره 1000متر بزرگسالان- بابک ثمری- مدال نقره

کایاک دونفره 1000متر جوانان- غزاله بوریایی و درسا کفیلی - مدال نقره

کایاک یکنفره 1000متر جوانان- بهادرشیرین چشمه- مدال برنز

کایاک دونفره ماراتن جوانان- غزاله بوریایی و درسا کفیلی - مدال نقره

کایاک دونفره ماراتن جوانان- امیرمهدوی و حسین سینکایی- مدال طلا

کانو یکنفره ماراتن - علی جاوید- برنز

کایاک دونفره ماراتن بزرگسالان- سونیا نوری زاد و الهه خوارزمی - مدال برنز

 

دوازدهمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا( 1386-2007) کره جنوبی

کایاک چهارنفره 200متر بزرگسالان- یاسر هدایتی، محسن میلاد،عباس صیادی و رضا رئیسی- مدال نقره

کایاک یکنفره 200متر بزرگسالان- محسن میلاد- مدال برنز

کایاک چهارنفره 500متر جوانان- احمدرضا طالبیان، جعفر محمدعلی دوست،امین بوداغی و هامی علی اکبرتبار - مدال طلا

کایاک دونفره 500متر جوانان- سیما عروجی و آرزو معتمدی - مدال طلا

کایاک یکنفره 500متر جوانان- سیما عروجی- مدال نقره

کایاک دونفره 500متر جوانان- پدرام دادک و آرش بصارت دار- مدال طلا

کایاک یکنفره 500متر بزرگسالان- یاسر هدایتی- مدال برنز

کایاک یکنفره 500متر جوانان- احمدرضا طالبیان- مدال طلا

کانودونفره 500متر جوانان- پیمان صیامی و سروش نازرفتار- مدال برنز

کایاک چهارنفره 500متر جوانان- سیما عروجی، آرزو معتمدی،درسا کفیلی و سپیده همامی - مدال برنز

کایاک چهارنفره 1000متر جوانان- احمدرضا طالبیان، جعفر محمدعلی دوست،امین بوداغی و مسعود قاسمپور - مدال طلا

کایاک دونفره 1000متر جوانان- سیما عروجی و آرزو معتمدی - مدال طلا

کایاک یکنفره 1000متر بزرگسالان- یاسر هدایتی- مدال نقره

کایاک دونفره 1000متر بزرگسالان- رضا رئیسی و عباس صیادی - مدال نقره

کانودونفره 1000متر جوانان- پیمان صیامی و سروش نازرفتار- مدال نقره

کایاک یکنفره 1000متر بزرگسالان- الهه خوارزمی- مدال برنز

کایاک دونفره 1000متر بزرگسالان- الهه خوارزمی و راحله محمدمیرزایی - مدال برنز

کایاک یکنفره 1000متر جوانان- احمدرضا طالبیان- مدال طلا

کایاک دونفره 1000متر جوانان- پدرام دادک و آرش بصارت دار- مدال طلا

کایاک یکنفره ماراتن جوانان- احمدرضا طالبیان- مدال طلا

کایاک دونفره ماراتن جوانان- پدرام دادک و آرش بصارت دار- مدال طلا

کایاک دونفره ماراتن جوانان- سیما عروجی و آرزو معتمدی - مدال طلا

کایاک دونفره ماراتن بزرگسالان- الهه خوارزمی و راحله محمدمیرزایی - مدال نقره

کانودونفره ماراتن جوانان- پیمان صیامی و سروش نازرفتار- مدال نقره

کایاک یکنفره ماراتن جوانان- سپیده همامی- مدال برنز

 

 

                                        مسابقات بازیهای آسیایی آبهای آرام

 

مسابقات

نتایج

مسابقات بازیهای آسیایی(1385-2006) قطر

کایاک دونفره مسافت 1000متر- رضا رئیسی و عباس صیادی- مدال نقره

 

                                            مسابقات قهرمانی معلولان جهان

 

مسابقات

نتایج

مسابقات قهرمانی معولان جهان(1381-2002) تهران- ایران

کایاک یکنفره 500متر- نادر عیوضی- مدال طلا

کایاک یکنفره 1000متر- نادر عیوضی- مدال طلا

 

                                               مسابقات قهرمانی جهان

 

مسابقات

نتایج

مسابقات قهرمانی جهان (1387-2008) چک

کایاک دونفره 1000متر- سیما عروجی و آرزو معتمدی- مقام پنجم

 

 


تاريخ : سه شنبه ۱۳۸۹/۰۵/۱۲ | 13:9 | نویسنده : دریا |
آقای غلامرضا مریدیان شناگر جانباز بوشهری در مسابقات شنای جانبازان قهرمانی کشور به میزبانی استان اصفهان مورخه(۸/۵/۸۹الی۱۰/۵/۸۹) در رشته ۵۰ متر کرال پشت موفق به کسب مدال نقره در این رشته گردید.

تاريخ : دوشنبه ۱۳۸۹/۰۵/۱۱ | 10:18 | نویسنده : دریا |


تاريخ : چهارشنبه ۱۳۸۹/۰۵/۰۶ | 9:7 | نویسنده : دریا |
                                           

            

                 

 

                

 عناوین بدست آمده توسط شناگران اعزامی به مسابقات شنا قهرمانی بسیج کشور استان همدان:

۱)آقای حمید علیپور  : کسب ۲ مدال طلا ( در رشته ۵۰ مترو۱۰۰ متر کرال سینه)و۱مدال برنز( در ۵۰ متر با لبا س نظامی) وعنوان قهرمان قهرمانان

۲)آقای سعید شریفی:کسب ۱ مدال طلا در ۵۰ متر پروانه

۳)آقای فرشاد فخار    : کسب ۱ مدال نقره در ۵۰ متر پروانه

۴)آقای فرشید فخار    :کسب مقام چهارم در ۲۰۰ متر قورباغه

۵)آقای محمد زارعی   :کسب مقام چهارم در ۲۰۰ متر کرال پشت(ناگفته نماند ایشان تا نیم ساعت مقام دوم داشت)

۶)آقای میثم اسماعیلی:کسب مقم پنجم به ترتیب در ۲۰۰ متر مختلط انفرادی و۱۰۰متر کرال پشت

۷)آقای امیر رضا غذبانی: کسب مقام ششم در ۱۰۰ متر کرال سینه

۸)آقای مهرداد طاهری :کسب مقام ششم در ۵۰ متر قورباغه

     مربی  تیم اعزامی  : آقای ایوب محمودابادی  

سرپرست تیم اعزامی  :   آقای شهرام در یایی نژاد

داور  تیم اعزامی          :آقای محمود منصورزاده

 سر داور  مسابقات      :آقای محمد منصورزاده

لازم به ذکر است مسابقات در بین ۱۴ تیم از مدعیان شناء کشور برگزار گردید.

 تاريخ : دوشنبه ۱۳۸۹/۰۵/۰۴ | 14:6 | نویسنده : دریا |
۱)جبیب حسن زاده    (گرفتنی ها*کتبی حیاتبخشی)

۲)حامد خلیلی          (گرفتنی ها*کتبی حیاتبخشی)

۳)مهدی خلیلی         (کتبی حیاتبخشی)

۴)سعید شریفی        (کتبی حیاتبخشی)

۵)اسماعیل عبد علیپور(گرفتنی ها*کتبی حیاتبخشی)

۶) هادی تابان فر        (گرفتنی ها)

لازم به ذکر است اسامی کسانی که در این لیست نمی باشد همگی رد شده اند وبایستی در دورهای بعد مجددا شرکت نمایند.تاريخ : یکشنبه ۱۳۸۹/۰۵/۰۳ | 14:21 | نویسنده : دریا |
۱)علی اکبر درزی        ۹۲:۵

۲)موسی عبدالهی     ۸۹:۵

۳)مصطفی بلوچی      ۸۷:۵

۴)وهاب غلامیان         ۸۷:۵

۵)محمد رضا مصدق       ۸۴

۶)بهروز قاسمی         ۸۳:۵

۷)رضا بلوچی               ۸۰ادامه مطلب
تاريخ : شنبه ۱۳۸۹/۰۵/۰۲ | 11:59 | نویسنده : دریا |
مورخه ۲/۵/۸۹ در سالن اجتماعات خلیج فارس اداره کل تربیت بدنی استان بوشهر سومین همایش ورزشهای آبی  استان بوشهر به مناسبت نیمه شعبان با حضور ورزشکاران ُمربیان (سه رشته آبی شنا ،قایقرانی ،نجات غریق) ُاولیاء ومسئولین محترم برگزار خواهد شد.

تاريخ : شنبه ۱۳۸۹/۰۵/۰۲ | 7:39 | نویسنده : دریا |
.: Weblog Themes By VatanSkin :.